Ar skatu nākotnē! Top LaTS tirdzniecības centrs Vecumniekos

12.12.2022

Jauns un no daudziem citiem krietni atšķirīgs LaTS veikals no oktobra vidus vēris durvis Vecumniekos, Rīgas ielā 21a. Jau tā nosaukums liecina, ka šeit iecerēts kas lielāks, – LaTS Max City. Projekts ir sarežģīts, bet nākotnes redzējums man ir, un tas ir stāsts par vietējo iedzīvotāju vajadzību iespējami pilnīgu apmierināšanu,” saka Ēriks Pīlādzis, šī un vēl trīs citu apkārtnes LaTS veikalu īpašnieks.

Kas ir tapis, un kas vēl taps? “Šobrīd atvērtā tirdzniecības platība ir 600 kvadrātmetru, taču iecere ir to paplašināt, izveidojot dažādu pakalpojumu un tirdzniecības vietu. Būvējot esam paredzējuši katlumāju 1500 kvadrātmetru vajadzībām, pieļaujot, ka ar laiku šis pakalpojumu centrs aizņems lielāku platību. Projekts ir sarežģīts, jo, lai tas attaisnotos, viss ir jādara soli pa solim, pārdomāti un iespējami efektīvi, samazinot energoizmaksas. Bet redzējums attīstībai ir skaidrs: gribam panākt, lai varam vietējo iedzīvotāju vajadzībām vienā vietā nodrošināt maksimāli daudz – ne tikai pārtikas, bet arī nepārtikas preces. Tās būtu mājas preces vārda visplašākajā nozīmē – arī dārza, autopreces, elektropreces un materiāli, būvniecības preču pamatsortiments. Nekonkurēsim ar lielajiem būvniecības veikaliem, taču ir daudz ikdienai noderīgu lietu, kuras vajag nodrošināt, lai pircējam nav katra sīkuma dēļ jābrauc uz tuvāku vai tālāku pilsētu.”

Pirmie rezultāti veikalam ir labi – cilvēki novērtējot gan skaistās, gaišās, plašās telpas, gan preču piedāvājumu. Ir jāizdabā, jāpatīk pircējiem, lai tie nāktu un vēl jo vairāk – atgrieztos,” pārliecināts ir Ēriks. Viegli nav un nebūs, taču investējam un strādājam nākotnes vārdā. Darām visi kopā – es, sieva, meita un vēl 50 darbinieku, kuriem visiem jāsaka liels paldies!”

Uzņēmējs ir arī īstens LaTS patriots, kas šajā veikalu tīklā ir iesaistījies kopš tā dibināšanas: LaTS shēma ir tiešām laba, jo balstās uz savstarpēja izdevīguma pamata. Katram veikalniekam ir brīvas rokas piegādātāju izvēlē, tanī pat laikā LaTS piedāvā labas cenas no ļoti dažādiem vairumtirgotājiem. Vienota reklāma, iepirkumi un bonusi – tas viss kopā ir patiešām izdevīgs risinājums!”

Vaicāts par Vecumnieku puses attīstības perspektīvām, Ēriks ir piesardzīgi optimistisks: No vienas puses, ir fakts, ka kādreizējo 12 000 iedzīvotāju vietā tagad agrākā Vecumnieku novada teritorijā ir vien ap 7000, līdz ar to jūtams arī darba roku trūkums, no otras – sevišķi pēdējo gadu notikumu rezultātā, redzama tendence, ka daudz pilsētnieku pārvācas uz dzīvi laukos. Pieprasījums pēc lauku īpašumiem – mājām un apbūves gabaliem – aug, tas savukārt liecina, ka arī veikali būs vajadzīgi. Vecumnieku pusē notiek arī citas labas lietas – lūk, skolai būvē piebūvi, mūzikas skolai arī, lauksaimnieki izskatās saņēmušies, jo neapstrādātu zemes platību mūspusē vairs neredz.”

Vienu apstrādājamu zemes gabalu – savas ģimenes agrākos zemeņu laukus – Ēriks jau pasen ir apstrādājis” pavisam citādi. No 2002. gada viņš atkal ar visu sirdi ir iekšā” savā agrās jaunības aizrautībā – motokrosā. Pamazām, bet neatlaidīgi un ar vērienu izveidotajā Pīlādžu mototrasē notikušas ne tikai visas iespējamās Latvijas mēroga sacensības, bet piecus gadus – arī pasaules kausa izcīņas posmi motokrosa sacensībās ar blakusvāģiem. Tagad šeit ir apjomīgs un plašs sporta un atpūtas parks, kurā dažādi pasākumi un sacīkstes plānotas arī nākamajā vasaras sezonā. Turpinās parka labiekārtošana, uz pavasara laiku top vēl 12 kempinga mājiņas, dušas un citas palīgtelpas, lai šajā teritorijā visdažādākos viesus varētu uzņemt vēl komfortablāk.

Var just, ka pats darbs ar skatu nākotnē Ērikam sagādā prieku, – novēlēsim arī gandarījumu, redzot jaunos plānus piepildoties!