Jaunākais "Ūsiņš" Krustpilī

04.01.2023

Jauns LaTS veikals ar skanīgu un vietējiem iedzīvotājiem jau pazīstamu nosaukumu "Ūsiņš" nupat, pirms nedēļas, vēris durvis Jēkabpilī, Krustpils pusē. Veikals papildina Katinu ģimenes uzņēmuma “Avotiņi” izveidoto veikalu un ēdināšanas uzņēmumu pulku. “Avotiņu” veikali, blakus esošā ēdnīca "Ūsiņš", tāpat kā mazliet tālāk atrodamā viņu kafejnīca “Lauku šiks” ir iemantojuši pircēju un apmeklētāju piekrišanu – laikam jau tāpēc, ka viss Katinu attīstītais daudzu gadu gaitā veidots pamatīgi un ar tālredzīgu apdomu.

Izņēmums nav arī tikko atklātais veikals, kas celts pilnībā no jauna. “Šajā vietā bija pavisam neliela ēka, tāds būcenītis. Vietu bijām noskatījuši jau pirms vairākiem gadiem, pagāja laiks, līdz izdevās to nopirkt. Tad pusotru gadu plānojām un projektējām – visu “no nulles”,” stāsta Dita Katina, ģimenes uzņēmuma vadītāja. Vecā ēka tika nojaukta, un tagad šeit ir moderns veikals ar 280 kvadrātmetru plašām telpām. Pārdomāts un īpašs ir arī veikala piedāvājums, jo līdzās ierastajam sortimentam pircējiem ir iespēja iegādāties arī pašu “Avotiņu” gatavoto – gan plašu konditorejas klāstu, gan kulinārijas produkciju – gardus salātus un dažnedažādus gaļas izstrādājumus.

Arī Jēkabpilī lielveikali konkurences ziņā izspieduši gandrīz visus mazākos pārtikas veikaliņus. Kā nezaudēt šajā cīņā veiksmīgi izdodas “Avotiņu” veikaliem? “Ar personisku pieeju un attieksmi pret katru pircēju,” ir pārliecināta Dita. “Lielveikalā jau nevienu neuzklausa, neaprunājas un arī pasūtījumus uz rītdienu nepieņem, bet pie mums – lūdzu!”

Svarīgs faktors veiksmīgam biznesam noteikti ir arī Katinu ģimenes ilggadējā pieredze. Šogad Ditas un viņas vīra Aivara izveidotajam uzņēmumam nosvinēti jau 30 gadi, kuros paveikts apbrīnojami daudz. Apņēmīgie dzīvesbiedri realizējuši daudz un sarežģītus projektus, saskatot iespējas tur, kur citiem tas pat prātā nebūtu ienācis, un padarot to, ko, ieraugot vien, daudziem būtu nolaidušās rokas. “Avotiņu” saimniecībā ir ne tikai veikali, ēdnīca un šajā pusē iecienītā kafejnīca, bet arī viesu nami ar plašu ciemiņu uzņemšanas piedāvājumu, un pašiem – arvien jauni plāni. Tēva iesākto darbu tagad turpina dēls Kaspars, un Dita var vairāk laika veltīt abiem mazbērniem. “Tas jau viss paliks viņiem,” viņa pasmaida.

Ko, sagaidot svētkus un jauno, 2023. gadu, pieredzējusī uzņēmēja novēlētu LaTS tīkla dalībniekiem?

“Izturību un pārliecību par sevi – un tad jau viss būs kārtībā!”