Liepājnieces Diānas Kadinas pieredze: mazie veikaliņi “rullē”!

19.12.2022

Trakajiem pieder pasaule – kamēr citi veras ciet, mēs veramies vaļā,” atklājot savu septīto LaTS veikaliņu Liepājā, smejas Diāna Kadina, bet uzreiz arī piebilst: Mēs nesteidzamies ar veikalu kvantitāti. Ne jau skaitu un arī ne izmēru mums vajag, bet – būt īstajā vietā!” Jā, par atvērto droši var teikt tieši veikaliņš”, nevis veikals” – Ezerkrasta rajonā, tramvaja galapunktā, Mirdzas Ķempes ielā, atvērtās vietas tirdzniecības platība ir tikai 25 kvadrātmetri. Arī pārējie SIA Ravioli veikali nav lieli: Savulaik biju domājusi arī par kādu veikalu ar lielāku platību, bet tad nospriedu – nē, nevajag! Tagad saprotu, ka intuīcija bijusi pareiza. Liepājā ir tik daudz lielveikalu – vēl un vēl vairāk to nāk klāt, un tiešā veidā mazie un kaut vai vidēja izmēra pārtikas veikali konkurēt ar tiem nevar. Mūsu niša ir būt tam piemājas veikaliņam, uz kuru pircējs atnāk čībās un nopērk tai dienai nepieciešamo, un izskatās, ka šis koncepts rullē”!”

Kopš iestāšanās LaTS veikalu tīklā 2014. gadā šis Liepājā ir Diānas un viņas vīra septītais LaTS veikals – vēl ir Kungu, Ukstiņu, Dzērves, Dzintaru, Kr.Valdemāra un Slimnīcas ielā. Attīstība noritējusi pakāpeniski, bet mērķtiecīgi, un rezultātā neviens no tiem nav kļuvis nerentabls un slēdzams. Mazākam veikalam ir daudz dažādu priekšrocību: gan izmaksas par siltumu un elektroenerģiju mazākas, gan ieguldījumu un darbinieku vajag mazāk. Kaut arī apgrozījums ir nelielāks, taču pietiekams, lai visu uzturētu, nomaksātu un kaut ko arī nopelnītu,” vērtē Diāna. Galvenais veikalam – īstā vieta, kur nav un tieši blakus nevar uzbūvēt lielveikalu, un, protams, uzticami darbinieki. Foršs kolektīvs, kas nemainās, ir ļoti, ļoti svarīgs. Un tāds mums ir.”

Jaunākais veikals atvērts burtiski nupat, taču cilvēki jau nāk un steidz dot padomus, ko labprāt vēl redzētu sortimentā. Tā ir vēl viena mazo veikaliņu priekšrocība – attiecības starp pārdevēju un pircējiem ir personiskas, kā labiem paziņām, ne svešiniekiem kā lielveikalos. Protams, ne pilnīgi visas pircēju vēlmes ir piepildāmas, jo vietas veikaliņā un arī aukstuma vitrīnās ir tik, cik ir”, taču atnākušajiem reizēm ir pat svarīgāk ar kādu parunāt, padalīties priekos vai bēdu izsūdzēt.

Ar kādām izjūtām lai gaidām Jauno gadu? Ticu, ka viss būs labi, esmu optimiste. Jo pat brīžos, kad, šķiet, kaut kas nav kārtībā, nevar taču zināt, vai tas tiešām ir slikti – varbūt tas viss ir uz labu, un tāds laiks vajadzīgs, lai viss sakārtotos,” uzmundrina Diāna.

Kā dzied kādā ļoti pazīstamā, Liepājā radītā dziesmā: Nekad mēs nezināsim, vai tērēsim vai krāsim, – nevajag, ir labi tā, kā ir!” Priecāsimies par šodienu un tās doto, sevišķi jau tad, ja tas ir atkal jauns un cerīgs sākums!