Magdalinas jums radītā paradīze Bauskā

05.06.2023

Tā notika, ka Magdalina Mahļiņeca Bauskā ieradās pirms 44 gadiem. Viņa ir no Ukrainas Karpatiem, un, kad laiki atļāva, ar savai tautai raksturīgo apņēmību un vīra plecu atbalstam izveidoja Bauskā savu pirmo veikalu – savu paradīzi, kurā jūtas labi. Jā, uzņēmums tieši tā tika nosaukts – My paradise, taču, protams, ne jau viss uzreiz bija vienkārši kā paradīzē”. Gadu gaitā uzņēmums gan paplašinājies līdz krietnam veikalu skaitam, gan atkal koncentrējies uz vienu svarīgāko – to, kurš joprojām atrodas ārpus Bauskas centra, Bērzkalnu ielā 61. Bauskas pazinējiem teiksim – tas ir uz agrākās Uzvaras pusi.

Kas gan nav mainījies – darba vienmēr bijis daudz, taču Magdalina tā nekad nav vairījusies. Arī tagad viņa ir ne tikai uzņēmuma īpašniece, bet arī lieliska konditore, jo ģimenei ir jārūpējas ne tikai par veikalu, bet arī kafejnīcu un konditorejas ceptuvi. Man ļoti patīk konditores darbs, daru to ar lielu prieku. Ja vajag, varu cept līdz vēlai naktij, un ja vēl izdomājam ko jaunu sortimentā, tad prieks strādāt ir vēl lielāks!” aizrautīgi stāsta Magdalina. Ja tik varētu vēl palīgus atrast – kvalificētu konditoru mums trūkst, esam tikai trīs. Vēlētos, lai būtu vairāk.” Konditorejas produkciju varētu piedāvāt daudziem, taču šobrīd tā tiek tirgota tikai pašu veikalā un vēl dažās ilgtermiņa partneru tirdzniecības vietās – arī LaTS tīkla veikalos. Tiesa, arī šobrīdējo telpu šaurība īsti neļaujot palielināt konditorejas jaudu. Sortiments gan tai ir visplašākais – smalkmaizītes, kūciņas, buljona un speķa pīrādziņi, eklēri, tortes, cepumi – viss, ko vien sirds kāro!

Ģimenes vidū uzņēmumā atbildība ir sadalīta – Magdalinas pārziņā ir konditoreja, vīra – veikals, bet dēls rūpējas par kafejnīcu, kas pārsvarā orientējas uz komplekso pusdienu piedāvājumu un izbraukuma pasākumu apkalpošanu. Arī kafejnīcai ir savs stabils klientu loks. Cilvēku gan kafejnīcā, gan konditorejā ir kā jūra!” priecājas Magdalina.

Labi jaunumi pēdējā laikā notikuši arī veikala telpās. Tās ir ne īpaši lielas, ne mazas – ar 76 kvadrātmetru tirdzniecības zāli, taču iekārtojums bijis novecojis un neefektīvs. Ar LaTS tīkla atbalstu tas pārkārtots un uzlabots, iegādātas un uzstādītas arī jaunas, lielas produktu vitrīnas. Veikals kļuvis skaistāks un arī pilnāks – gan cilvēki priecīgi, gan mūsu apgrozījums ceļas,” apmierināta ar veikala pārmaiņām ir Magdalina.

Ar LaTS tīklu attiecības ir ne tikai ciešas un abpusēji atbalstošas, bet arī ļoti ilgas – veikals LaTS tīklā ir kopš tā dibināšanas, tātad jau vairāk nekā 15 gadu. LaTS ir ļoti atsaucīgs veikalu tīkls, un arī tā cenas produktiem, sevišķi akciju periodos, ir ļoti labas,” saka īpašniece.

Ko veikalnieku ikdienā gribētos citādi? Lai valsts samazina PVN pārtikas produktiem, kaut vai dažām svarīgām pārtikas grupām – piena produktiem, desām – precēm, kas svarīgas tiem iedzīvotājiem, kuru pirktspēja nebūt nav augsta. Un vispār… gribētos, lai valsts kādreiz pagriež arī seju pret vietējiem uzņēmējiem, tādas lietas tiešām pietrūkst,” tieša ir pieredzējusī veikalniece, bet pārējiem LaTS tīkla dalībniekiem novēl grūtībām nekad nepadoties: Jāstrādā, riktīgi jāstrādā – un tikai uz priekšu!”

Vai Magdalinai ir sava paradīze? To netaujājām, bet zinām – tās mēdz būt ļoti dažādas, un katram tā var būt citāda. Šī ir pēc gardas konditorejas smaržojoša, vienmēr laipna, vienkārša un saprotama, ar pašas darbu un mīlestību radīta, un tāpēc – ļoti skaista.