Skaists veikals skaistā vietā – tāds ir “Latiņš” Stāmerienā

22.03.2021

Ko jūs zināt par Stāmerienu? Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju droši vien būs dzirdējuši par stalto Stāmerienas pili. Vēl kāds zinās skaisto un latviešiem vēsturiski nozīmīgo Stāmerienas sagšu, kuras fragments iekļauts arī pagasta ģerbonī, kāds būs ievērojis pieturas nosaukumu, braucot ar Alūksnes–Gulbenes mazbānīti, bet cits pat tur pabijis, apceļojot gleznaino, daudzu ezeru un pakalnu izdaiļoto Austrumvidzemi. Tagad šo skaisto pusi papildinājis arī sakopts praktiskas nozīmes objekts – nupat jau pusgadu pilnībā rekonstruētā ēkā durvis vēris LaTS veikals Stāmerienā.

Jaunais veikals ir 62 kvadrātmetrus liels, gaišs un aprīkots ar visu jaunu. Veikala saimniece Estere Vērīte tirdzniecības jomā ir cilvēks ar pieredzi, tāpēc viss iekārtots un veidots ar skatu nākotnē. Arī ilgtermiņa partneru izvēle par labu LaTS tīklam pieņemta bez šaubīšanās: “LaTS franšīze ir vislabākā – pat cilvēks bez pieredzes tirdzniecībā varētu atvērt veikalu LaTS tīklā, ja vien ir gana liela vēlme un motivācija, jo LaTS tīkls ir pretimnākošs, tā sadarbības noteikumi ir vārda labākajā nozīmē ļoti caurskatāmi, skaidri un godīgi.”

Lēmums izveidot šeit veikalu lielā mērā radies, pateicoties… bitēm! “Mana aizraušanās ir biškopība, un šajā pusē ir mana drava. Tā nu pagājušā gada sākumā, braucot dravu apsekot, uzzināju par iespēju iegādāties veikala ēku. Tālāk jau plāns bija rokā!” atceras Estere, un var just, ka viņas mīlestībai uz bitēm tagad pievienojusies vēl viena liela mīlestība – Stāmeriena.

“Šis jau tomēr ir sākums, un rezultāts vēl tikai būs. Cilvēkiem jāpierod pie vietas, piedāvājuma, jāsalīdzina. Tomēr prieks redzēt, ka pircēji ne tikai iegriežas, bet arī atgriežas mūsu veikalā. Sortimentu veidojot, cenšamies būt ļoti elastīgi, jo veikalam laukos jāapmierina visdažādākās cilvēku vajadzības. Toties labi, ka viņiem ir arī laiks par tām aprunāties – tad nu, uzzinot vēlmes, atkal papildinām preču klāstu. Liekam cerības arī uz vasaru, kad lielāka kļūst Stāmerienas kultūrvēsturisko vietu apmeklētāju plūsma,” stāsta uzņēmēja.

Skaidrs, ka tik skaista puse kā Stāmeriena iedvesmo uz lieliem plāniem, un ne jau bez nodoma radies arī tagad veikalu pārvaldošās SIA nosaukums – SIA “Dūnu skatu tornis”. Ja viena plāna daļa – veikala atvēršana – ir jau realizēta, tad cita – pie Esteres mājām “Dūnām” esošā torņa pārveidošana par īstu skatu torni – vēl ne. Lai arī šis nav ātri realizējams uzdevums, Estere ir apņēmīga tuvāko gadu laikā paveikt arī to. “Vieta pie ezera ir tik fantastiska, ka tā vien gribas ātrāk to izveidot sev un arī citiem par prieku, tomēr visam vajadzīgs laiks. Jā, darba kļūst ar katru dienu vairāk, bet tas jau ir pozitīvi!” smaida saimniece un novēl visiem LaTS tirgotājiem, bet jo sevišķi – mazajiem, izturību šajos laikos: “Nav viegli, bet mēs izturēsim! Vajag atcerēties – pēc pērkona spīd saule un atmirdz arī varavīksne!”