Straupē bērniem mūsdienīgs rotaļu laukums

20.09.2022

Straupes centrā pie veikala “Airas” mazajiem straupiešiem tagad būs tikšanās vieta. Te iekārtots bērnu rotaļu laukums. To uzstādījis SIA “RozeMJ” sadarbībā ar labdarības fondu “Zīļuks”.

“Fonds vāc  mērķziedojumus, lai ierīkotu bērnu rotaļu laukumus.    “Lats” veikalos ir vairāk nekā 500 ziedojumu kastītes.    Gada laikā ziedojumos saņemam naudu, lai ierīkotu vienu vai divus rotaļu    laukumus,” pastāsta fonda valdes locekle Jeļena Ok­mane, bet valdes loceklis Rai­monds Okmanis atklāj, ka fonda mērķis ierīkot rotaļu laukumus laukos bijis likumsakarīgs. “Lieli rotaļu laukumi lielākoties tiek ierīkoti pilsētās vai lielākos centros. Pagastos bija un daudzos aizvien ir novecojušas konstrukcijas,” teic R.Okmanis.

Kad ziedojumi savākti, atkarībā no tā, kur bijuši dāsnākie ziedotāji, arī tiek izraudzīta vieta rotaļu laukumam.

“Bija jāizvēlas, pie kura veikala ierīkot laukumu. Tā kā Stalbē bērni var apmeklēt bērnudārza rotaļu laukumu, bet Straupē drošības apsvērumu dēļ ne un te ir daudz bērnu, tika izraudzīta šī vieta. Tepat blakus ir arī stadions, kur darboties vecākiem, bet bērni varēs vadīt laiku rotaļu laukumā,” pastāsta SIA “RozeMJ” īpašnieks Māris Šķesters un uzsver, ka turpmāk rūpes par rotaļu laukumu ir viņa ziņā. Tas uzstādīts uz veikala zemes. M.Šķesters atklāj, ka iecerējis segumam atvest jūrmalas smiltis, tās bērniem varētu labāk patikt.

“Tā kā mūsu iekārtotie rotaļu laukumi neatrodas slēgtā teritorijā, būtiski, lai konstrukcijas būtu izturīgas, tās ražotas So­mijā,” pastāsta J.Okmane un piebilst, ka Straupes laukums izmaksājis ap 20 tūkstošus eiro. Šis ir11. “Zīļuka” rotaļu laukums Latvijā. Visos kontrakcijas ir vienādas.

“Esam pārliecinājušies, ka tās bērniem    patīk. Pirmais eksperts bija mūsu dēls Emīls. Viņš vērtēja, kas patīk, kas interesē,” uzsver fonda valdes locekle.

Uz atklāšanu bija sanākuši daudzi bērni ar vecākiem, arī Elīna Gulbe    -Urbāne      ar meitu Justīni un mazo Leonardu. Vecākajam dēlam Jēkabam tobrīd bija kas svarīgāks.

“Ļoti labi, ka ir tāds laukums. Brīvdienās nebija vietas, kurp doties. Te konstrukcijas ir dažādu vecumu bērniem,” vērtē mamma, bet Justīne piebilst, ka visu jau paguvusi izmēģināt. Iepriekšējā vakarā rotaļu laukumā bijis daudz bērnu.

“Tā neko, labs,” tā laukumu novērtēja vietējie puikas  des­mit­gadnieki Gatis Vītols, Jānis Tur­lajs, Māris Tučs un atzina, ka te būs, ko darīt. Līdz šim dažkārt gājuši uz nelielo laukumu pie daudzdzīvokļu mājām.

Kopā ar mazajiem straupiešiem par jauno rotaļu laukumu priecājās arī Zīļuks, kurš dziedāja, dejoja, dalīja saldējumu.

“Šis laukums ir ikvienam bērnam. Lai tas ilgi kalpo,”    visiem teica M.Šķesters.