Versija drukāšanai

Gadās, ka, apņēmīgi rīkojoties, novecojušas veikalu telpas tiek uzfrišinātas un jaunajā izskatā ir gatavas uzņemt pircējus dažu nedēļu vai mēneša laikā. Aleksandram Ozoliņam Gulbenes pusē spara un izlēmības trūkumu nevar pārmest  – jau kopš LaTS tīkla aizsākumiem veiksmīgi darbojas veikals Lizumā, turpat arī paša saimniecība, taču otra atvērtā veikala pārkārtošana aizņēmusi vairāk nekā pusi gada! “Kā tad tā?” jautāsiet.

“Biju Jaungulbenē noskatījis nelielu, 60 kvadrātmetru plašu veikalu, bet ar visu ēku, kopumā uz 200 kvadrātmetriem. Vieta iepatikās – pie ceļa, centrālā vietā. Vienojos, ka pārņemam. Pārkārtojām un pārbūvējām, var teikt, visu – agrākajās veikala telpās tagad ir noliktava, savukārt pārējā ēkas daļā – 150 kvadrātmetru plašs veikals. Starpsienas mainījām, ēku pārplānojām, vairākas durvis gan ciet mūrējām, gan jaunas ietaisījām, grīdas pacēlām, jumtu mainījām,” mierīgi stāsta Aleksandrs, taču uzreiz top skaidrs, ka darbs bijis ne pa jokam. “Jā, garlaicīgi nebija!” nosmej darbīgais vīrs. “ Nekad nebiju domājis, ka strādāšu par veikalnieku, bet tā nu tas ir sanācis – man patīk sakārtot kādu vietu! Var pat teikt, ka tieši tā sakārtošana man ir vistuvāk sirdij. Tālāk jau kopā ar saviem cilvēkiem strādājam kā laba komanda – katrs dara savu lietu, katrs dod savu pienesumu.”

Kopš veikala atvēršanas jau pagājis nepilns gads, un ar rezultātiem īpašnieks ir apmierināts: “Ir apmēram tā, kā plānojām, ir labi. Cilvēki pakāpeniski uzzina, paskatās un, ja iepatīkas, sāk iegriezties biežāk.” Veikala izdevīgā atrašanās vieta nodrošina gan netālu dzīvojošo interesi, gan ir ērta garāmbraucējiem. Savukārt pēc tuvējā apkārtnē dzīvojošo ieteikuma izveidota arī plaša saimniecības preču nodaļa – tā aizņem gandrīz pusi no veikala un ir pircēju iecienīta: “Tuvējā apkaimē nebija saimniecības preču piedāvājuma. Tagad pie mums ir. Cilvēkiem – labi, un mums – labi!”

Šķiet, ka saimnieciska tālredzība šim vīram ir dota no dabas. Jau pašos LaTS tīkla pirmsākumos saskatījis tā priekšrocības, Aleksandrs arī tagad savas domas nav mainījis un tīklam velta tikai atzinīgus vārdus: “Cenu politika laba, tīkls palīdzīgs, ja vajag. Konkurētspējīgs. Un priekšniecība laba!”, no sirds paslavē viņš.

Novārtā nav atstāta arī sadarbība ar tuvējiem ražotājiem – gan Skrīveru saldumiem un Dimdiņiem, kas daļu produkcijas ražo un fasē šaipusē, gan vietējo lavas alus darītāju.

Jautājām – kāda tad ir tā veiksmīga veikalnieka panākumu atslēga? –“Katram jau sava pieeja. Lai bizness labi kustētos, tam vajag veltīt laiku - un jāiegulda arī. Ir bijis, ka braucu ar pavecu auto, bet veikala priekšā laukumu būšu noasfaltējis. Daži groza galvas: “Zini, Aleksandr, tā jau visi nemaz nedara.” Bet vismaz man pārsvarā ir bijis tā – no sākuma par biznesu domāju, pēc tam – par sevi. Nu, varbūt tagad varētu sākt par sevi vairāk padomāt!” Aleksandra stāstīto caurstrāvo smaids un miers, un ir jūtams kārtīga saimnieka tvēriens.

Un ko vēlēsim citiem LaTS veikalniekiem? – “Nu, kā? Lai viss veicas un labi iet!

Veiksmi un izturību arī jums, Aleksandr!