Versija drukāšanai

Pašā aizgājušā gada nogalē atnākusi ziņa, ka rudens sezonas LaTS Lielajā loterijā galveno laimestu 5000 eiro – saņēmusi Sarmīte Ābrama no Lejasciema Gulbenes pusē. Hm… vai nav jau agrāk dzirdēts par loterijas uzvarētājiem Lejasciemā? Jā, ir gan! Pirms apmēram pusotra gada par LaTS loterijas galvenās balvas ieguvēju kļuva cita lejasciemiete Anna Žīgure. Vai šis nelielais, skaisti sakoptais ciems būtu īpaši veiksmīga vieta laimestiem?

LaTS loterijās piedalos jau kopš to pirmās dienas vairākus gadus –, bet līdz šim neviena nebija man veiksmīga pat ne kāds mazais laimests, nu nekā. Taču šoreiz bija tāda īpaša sajūta, vēl nodomāju – ja lielais laimests būs, ieguldīšu mājā,” atceras loterijas lielā laimesta ieguvēja Sarmīte. “Arī šoreiz centos dikti – saskaitīju, ka kopā šai loterijai biju piereģistrējusi 99 čekus!” Lejasciemā LaTS veikalu ir divi, savējo vidū saukti par “augšas” un “lejas” “latiņiem”. Laimīgais šoreiz izrādījies “augšas” LaTS veikalā izdarītā pirkuma čeks. “Uz šo veikalu iznāk mazliet retāk iet, jo tas man nedaudz tālāk. Ēdamlietas parasti pērku “lejas” veikaliņā, taču tajā reizē bija nepieciešamība nopirkt šo un to no nepārtikas precēm – cimdus, zeķes, apavus – un devos uz lielāko. Tur izrādījās tas laimīgais pirkums!” no sirds priecājas Sarmīte. “Tagad patiesi piepildījies teiciens, ka uz Jaungada sagaidīšanu makā jābūt naudai.” Savukārt jaunajā gadā varēšot ķerties pie naudas tērēšanas – kā jau bijis nosapņots un nodomāts, tā tiks ieguldīta mājas uzlabošanai.

Par savas uzticamās pircējas veiksmi ļoti priecājas abu Lejasciema LaTS veikalu īpašniece Māra Breiere: “Lai nu kurš, bet Sarmīte šo veiksmi bija pelnījusi! Mēs savā ciemā gandrīz jau visi cits citu pazīstam, tāpēc zinu, ka Sarmītes mājās, piecu bērnu ģimenē, šis laimests ļoti noderēs!”

Māra veikalus vada jau no 1993. gada, kādu brīdi to ir bijis pat vairāk nekā divi. LaTS tīklā iestājusies līdz ar tā nodibināšanu. Varbūt tik pamatīga pieredze tirdzniecībā ļauj izskaidrot, kāpēc Lejasciemā tā veicas loterijās? “Divu loteriju vinnētāji – tas ir mūsu pašu nopelns, esam to panākuši ar savu aktivitāti,” pārliecināta ir Māra. Vienmēr mudinām pircējus piedalīties loterijā, kādreiz atgādinām, ka kaut kas jāpiepērk klāt, lai čekā sanāktu reģistrēšanai vajadzīgā summa. Tādi mēs esam, aktīvie lejasciemieši! Un citiem veikaliem nevajag skaust, bet arī mudināt pircējus vairāk un aktīvāk piedalīties LaTS loterijāss!”

Protams, liels darbs jāiegulda arī, lai abi veikali būtu pircēju apmeklēti. Viens no Lejasciema “latiņiem” ir tiešām neliels, otrs – reizes trīs apjomīgāks, ar apmēram 130 kvadrātmetru plašām tirdzniecības telpām, tāpēc tajā pieejams daudz vairāk dažādu nepārtikas preču. “Cenšamies, lai cilvēkiem mūsu veikalos nekā netrūktu. Jā, arī konkurenti – blakus esošais TOP veikals – neļauj atslābt,” smaida Māra.

Veiksmi varot nodomāt, bet atnāk tā tomēr pati. Kāpēc dažās vietās tā iegriežas biežāk – atliek tikai minēt, tomēr vismaz divas lietas ir skaidras: “latiņi” Lejasciemā ir iecienīti, un lejasciemieši ir aktīvi un sirsnīgi. Tāds ir arī loterijas veiksminieces novēlējums jaunajā gadā mums: Lai visos LaTS veikalos daudz pērk un daudz arī laimē!”

 

Attēlā - loterijas veiksminiece Sarmīte, veikala vadītāja Māra un veikala kolektīvs.