Ar uzņēmību pret neticību — „Zīļuka” bērnu rotaļu laukums arī Cēsīs!

22.03.2021

Ar labdarības fonda „Zīļuks” un LaTS veikalu atbalstu iekārtoto bērnu rotaļu laukumu pulciņā jauns papildinājums! Tagad moderns laukums ar mīksto klājumu ir ierīkots arī Cēsu Leona Paegles ielas daudzdzīvokļu namu rajona bērniem.

Cēsu  arhitekts Jānis Zlaugotnis stāsta: „Ideja par šī rotaļu laukuma izbūvi nāca īstajā laikā. Šī gada sākumā Cēsu pašvaldība  rīkoja vairākas tikšanās ar dažādu pilsētas rajonu iedzīvotājiem, lai uzklausītu viņu vajadzības. Viens no pārrunātajiem tematiem bija tieši zudībā gājušie bērnu rotaļu laukumi, tāpēc, kad no rajona vietējiem — LaTS veikala — uzņēmējiem nāca šis priekšlikums, to atzinām par ļoti ieteicamu un palīdzējām izstrādāt.”

Gandarīts ir arī tuvējā LaTS veikala īpašnieks Uldis Kvants: „Domāju, esam trāpījuši desmitniekā, jo redzu, cik ļoti apmeklēts ir jaunais laukums. Arī mūsu veikala pircēji  bija īpaši čakli ziedotāji fonda „Zīļuks” kastītēs, un prieks, ka rezultāts nu ir acīmredzams!”

Pilsētas arhitekts atzīmē arī vēl kādu svarīgu aspektu: „Bija daudz skeptiķuu, kas neticēja iespējai kaut ko šādu izveidot, tāpēc tik svarīgi, ka kopīgi pierādījām — var!” Darbs roku rokā tiešām pamatīgs: saziedotie laukumam nepieciešamie līdzekļi tiešām nav mazi – vairāk kā 20 tūkstoši eiro, savukārt ar projekta izstrādi un plānošanu palīdzēja Cēsu dome. „Gribētos, lai  iedzīvotāji vairāk notic paši sev un arī paintresējas par iespējām rīkoties, jo, piemēram, Cēsu pašvaldība piedāvā arī finansiālu atbalstu — nelielas dotācijas tiem, kas ir gatavi saviem spēkiem piedalīties apkārtnes uzlabošanā. Lūk, te rotaļu laukums, netālu rožu dārzs, afišu stabs un soliņi — tas viss nācis ar pašu  iedzīvotāju gribēšanu un darīšanu.”

Savukārt Uldis Kvants uzsver: „Lieliski, ka LaTS veikali atbalsta fonda „Zīļuks” iniciatīvu! Šoreiz pienāca kārta laukumam pie mums, bet ticu un novēlu, ka tādu visur Latvijā taps vēl daudz!”