Zīļuka rudens kompozīciju fotokonkursā galveno balvu iegūst mazie Blīdenes mākslinieki!

22.03.2021

„Bērniem radošuma nepietrūkst nekad!” priecājas Liene Melle, Brocēnu novada Blīdenes bērnudārza „Vālodzītes” jaunākās grupiņas skolotāja, kuras vadībā pavisam mazie — pusotra līdz trīs gadus vecie — mākslinieki izpelnījās Zīļuka rudens kompozīciju fotokonkursa uzvarētāju godu.

„Man ļoti patīk strādāt tieši ar mazākajiem, jo viņi ir tādi, kādi ir — tik patiesi!” stāsta Liene. Par LaTS Zīļuka konkursu Liene uzzinājusi vietējā LaTS veikaliņā — tur strādā divu bērnudārza audzēkņu mammas, un arī Liene visbiežāk izvēlas tieši Latiņu, kas te atvērts pavisam nesen — šovasar. Tā nu gadījies, ka mazāko bērnu grupiņā doma par piedalīšanos īstenojusies visdabiskāk: „Bija kārtējā nodarbība, taisījām rudenīgus gliemezīšus, un mēs ar grupiņas auklīti skatoties nodomājām — jāpiedalās! Neko daudz tālāk nedomājot un necerot, nofotografējām kopīgi veidoto kompozīciju un nosūtījām.” Pārsteigums par saņemto atzinību nācis gluži negaidot. „Protams, bērni, lai arī mazliet sabijušies, bet bija ļoti priecīgi par Zīļuka ierašanos. Un saldumu mums tagad pietiks ilgam laikam! Jo mēs jau tā prātīgi, mēs zinām: „katru dienu — tikai vienu!”” smaida skolotāja.

Jautāta par skatu nākotnē, Liene ir optimisma pilna, jo Blīdenes bērnudārzā jaunā paaudze vecāku pavadībā nāk labprāt ne tikai no tuvākās apkaimes, bet pat no Saldus, Brocēniem un Bikstu puses. Tas liek domāt, ka ieguldītās rūpes un darbs ar bērniem nesīs labus rezultātus arī turpmāk. „Ļoti jau cenšamies, lai bērni laiku šeit pavadītu un atcerētos ar smaidu. Vecākiem rūpju ir vairāk, un tas smaids varbūt ne vienmēr ir iespējams, bet bērniem smaids ir īpaši svarīgs. Turklāt smaids rada smaidu!” pēc iespējas vairāk smaidu mums visiem novēl Liene.

Savukārt mēs un Zīļuks vēlam radošus panākumus gan „vālodzēniem”, gan pārējiem čaklajiem Zīļuka konkursa dalībniekiem, un — līdz jaunam konkursam!